KÕIK PINGLAGEDEST – LOOMILUGU, TEHNILISED OMADUSED JA EELISED OMADUSED

SISU

 • 1 Loomise ajalugu
 • 2 spetsifikatsiooni
 • 3 pinglae ​​eelist
 • 4 pingestruktuuri negatiivset külge
 • 5 valgendamise asemel tõmbekonstruktsiooni
 • 6 värvitud lage ja fotode printimine
 • 7 teema üldistamine

Mitte nii kaua aega tagasi ei olnud lae kaunistamine väga mitmekesine. Traditsiooniliselt oli tüüpilise kasti ülemine osa lihtsalt lubjatud või värvitud ja siis hakati neid tapeediga kaunistama. Tänapäeval on raske kõiki olemasolevaid viimistlusi isegi loetleda. Peatume uusimal versioonil ja arutame pinglaed – kõike, mis on nendega seotud. Kirjeldame nende välimuse ajalugu, kasulikke omadusi ja tehnilisi omadusi.

Loomingu ajalugu

Võib-olla arvavad paljud inimesed, et pinglaed on uus, seni tundmatu remonditehnoloogia. Kuid see pole nii. Isegi Vana-Roomas venitasid arhitektid kangast lae alla, et muuta pompoosne interjöör mugavamaks. Aja jooksul see muidugi vajus, oli tolmuga kaetud ja see muudeti uueks, loobumata sellisest lihtsast dekoorivalikust täielikult.

Kangast kasutasid ka Armeenia arhitektid, kes immutasid puuvillast alust kriidikompositsiooniga ja venitasid selle lae alla. Kriit kuivas kangal, see muutus ühtlaseks ja tahkeks, tekitades täiesti tasase pinna. Kuid aja jooksul hakkas kriit lagunema.

Iidsete meistrite jälgedes kasutavad seda meetodit sageli kaasaegsed maalijad. Tõsi, kriidi asemel kasutavad nad veepõhist värvi, mis kestab kriidi immutamisest palju kauem.

60ndatel suurenes huvi kirjeldatud tehnoloogia vastu taas. Šveitsis hakkasid ettevõtjad omandama uusi materjale ja andsid välja üliõhukesi vinüülkile. Alguses kasutati seda muudel eesmärkidel, vastates seotud tööstusharude vajadustele. Ja idee ühendada kile alumiiniumprofiilidega tekkis mitte šveitslastel, vaid prantslastel.

Kuuldavasti oli see nii. Reklaamiekraani kujundamiseks määrati alumiiniumprofiile tootva ettevõtte tavaline töötaja. Logo tausta valmistamiseks pani ta kokku traadiraami ja mähkis selle ümber kile. Reklaamijad võtsid selle otsuse kohe vastu ja hakkasid seda aktiivselt kasutama, ehitades tohutuid bännereid. Ja alles siis tulid tehnoloogid ideele panna raamsüsteem lae alla, registreerides uue remonditehnoloogia sündi. Nii hakati pingestruktuure nimetama “Prantsuse lagedeks”.

Spetsifikatsioonid

Mis on venitatav lagi? See on alumiiniumraamist ja vinüülkilest valmistatud vedrustussüsteem, mis on valmistatud kaadmiumi lisamata. Sellel on väike paksus, mis võib varieeruda vahemikus 0,15 kuni 0,4 mm. Kuumarelva abil kuumutatakse, venitatakse ja pistetakse baguette’i. Pärast jahtumist kahaneb veeb ja muutub täiesti tasaseks ja siledaks pinnaks.

Materjali tehnilised näitajad võivad olla erinevad, kuid keskmiselt näevad need välja sellised:

 1. 1 ruutmeetrit filmi kaalub umbes 230 g.
 2. Vinüülplaadi tõmbetugevus on 17 MPa.
 3. Filmid suudavad taluda temperatuurikõikumisi vahemikus -30 kuni + 60 kraadi.
 4. Materjal õigetes töötingimustes ei pragune ja peab vastu rõhule 100 liitrit vett 1 ruutmeetri kohta.
 5. Lõuendeid on erinevat tüüpi. Need võivad olla mattad, läikivad, satiinist, õmmeldud ja õmblusteta, valmistatud PVC-kilest või vinüüliga immutatud sünteetilisest kangast.

Erinevad tekstuurid ja värvid aitavad valida soovitud viimistluse, mis sobib konkreetse interjööri jaoks. Näiteks meenutavad matid lõuendid visuaalselt traditsioonilist lubjatust, kuid sügavamad, siledamad, kantud täiesti tasasele pinnale. Satiinkangas näeb välja nagu maalitud lagi. See helendab vaevumärgatava pärlmutteriga, neelates eredaid peegeldusi. Läikiv kile laiendab ruumi visuaalselt, tõstab peegeldava efekti tõttu lae kõrgust.

Märge! Tänapäeval on müügil pinglaed, mis jäljendavad sametit, nahka, puitu, tähistaevast ja piimjat teed. Fotoprintimise võimalused on kõrvaldanud peaaegu kõik seni kehtinud piirangud, seetõttu on kirjeldatud struktuuride dekoratiivsed ja esteetilised funktsioonid märkimisväärselt suurenenud.

Pinglae ​​eelised

Rääkides kõigest pinglaest, toome välja selle olulised eelised ja puudused:

 1. Film, millest lõuend on valmistatud, on väga plastiline ja võimaldab teil konfiguratsioonis kaunistada nii lihtsaid kui ka keerukaid esemeid. Seda kasutatakse sageli mitmetasandiliste lagede, võlvide, võlvide ja telkide kaunistamiseks. Tulemuseks on täiesti tasase ja kindla lae mõju.
 2. Seadme paigaldamine võtab aega mitte rohkem kui 3 tundi. See ei jäta tolmu ja mustust nagu alternatiivse viimistluse korral. Ja pärast lammutamist saab lõuendi uuesti kasutada. See on mugav, kui plaanite kolimist ja peate oma “korduvkasutatava kaunistuse” kaasa võtma.
 3. Kilel on antistaatilised omadused, nii et tolm ja mustus ei meelita selle pinda. Tootjad kinnitavad, et sellise viimistluse eest pole praktiliselt vaja hoolitseda, kuid soovi korral saab lõuendi igal ajal puhta veega pesta. Lisaks sellele ei teki kirjeldatud materjalil kunagi kondenseerumist, mistõttu saab PVC-kilet kasutada vannitubade ja sisebasseinide kaunistamiseks.
 4. Pinglae ​​konstruktsioon on selline, et see võimaldab paigutada insenerikommunikatsiooni kile ja laeplaadi vahele moodustatud nišši – ventilatsiooni juhtmestik, elektrijuhtmed, akustilised süsteemid. Samuti saab paigaldada kohtvalgustuse. Ainult lampide võimsus on sel juhul piiratud. Ja kokkupaneku ja lahtivõtmise lihtsus tagab sellise tehnilise täidise hõlpsa juurdepääsu.
 5. Lõuendil on veekindlad omadused, nii et see suudab naabrite üleujutuse eest säästa kallist interjööri. Eksperdid märgivad, et see paigaldus tagab lisaks soojus- ja heliisolatsiooni, mis on korterelamute jaoks väga oluline.
 6. Konstruktsiooni paigaldamine “varastab” ruumi kõrguselt minimaalse arvu sentimeetreid – ainult 3.

Nagu näete, on palju eeliseid. Kuid õigluse huvides tasub mainida puudusi.

Pingestruktuuride negatiivsed küljed

 • Polüvinüülkloriid – temperatuurist sõltuv materjal. Kõrgel temperatuuril see sulab ja madalal temperatuuril koheselt praguneb ja variseb kokku. Samal põhjusel peate kohtvalgustuse paigaldamisel olema äärmiselt ettevaatlik. Kõik lambid töötamise ajal soojenevad, seetõttu peaksite valima väiksema võimsusega valgustid.
 • Polüvinüülkloriid – mehaaniliste kahjustuste suhtes tundlik materjal. Kuigi kile talub suurt veesurvet, on seda lihtne torgata läbitorkavate ja lõikavate esemetega. Samal ajal ei ole alati võimalik defekti parandada.
 • PVC-l on püsiv spetsiifiline lõhn, mis aja jooksul kaob, kui ruumi ventileeritakse 2-3 päeva. Saate ise aru, et talvel pole aknaid eriti mugav avada, seetõttu on soovitatav kilesid paigaldada ainult soojal aastaajal.
 • Tarbijad viitavad puudustele ja asjaolule, et pinglaed on teiste viimistlustega võrreldes üsna kallid. Ja isegi kõige odavamad kodumaised tooted pole kõigile taskukohased.

Valgendamise asemel tõmbekonstruktsioon

Hoolimata paljudest negatiivsetest aspektidest jäävad pinglaed liidrite hulka ja nõudlus nende järele ainult kasvab. Praegu võib sellist viimistlust leida korterites, kontorites, muuseumides, raamatukogudes, baarides ja restoranides. Spetsiaalsete antiseptiliste ühenditega immutatud riideid kasutatakse laste- ja meditsiiniasutustes.

Paigaldamise lihtsus ja tõhusus pole selle viimistluse ainus eelis. Paljudele avaldab muljet tekstuuride tohutu valik ja värvipaleti valik. Professionaalsete disainerite jaoks on pingestruktuurid tõeline leid, mis võimaldab teil rakendada mis tahes stiililisi lahendusi.

Miks valime sünteetilise lõuendi, mis jäljendab traditsioonilist valgendamist, ja keeldume selle kasuks lihtsamatest ja taskukohasematest parandustehnoloogiatest? Sest olles need üks kord paigaldanud, unustame remondi pikaks ajaks. Tootjad kinnitavad, et kirjeldatud materjal võib kesta 10–15 aastat, samas kui traditsioonilise valgendamise „säilivusaeg” on vaid 1 aasta.

Lisaks peab laeplaat veatu välimuse saamiseks olema see tasandatud, krohvitud, pragunenud ja auklik, krunditud, pahteldatud ja alles seejärel lubjatud või värvitud. Kõik, mis puudutab kõike, võtab palju aega ja sellise remonditehnoloogia maksumus ei ole palju odavam.

Kui pinglae ​​raam on paigaldatud, on filmi lihtne vahetada, valida mõni teine ​​lõuend, värskendades seeläbi interjööri sel viisil. Ja pingekonstruktsioonid peidavad ka midagi, mis ei peaks silma paistma – elektrijuhe, tulekahjuandurid, valgustuspadrunid. Nende abiga on lihtne muuta ruumi visuaalset taju, tõsta või langetada lage, eemaldada olemasolevad piirid, rõhutades perspektiivi.

Märge! Aja jooksul ei kao kiled päikese käes, ei muuda nende värvi, hoiavad usaldusväärselt etteantud mikrokliimat ja ületavad seeläbi ka valgendamist või värvimist.

Värvitud laed ja fotode printimine

Viimasel ajal püüab inimene stereotüüpsetest otsustest lahti saada. Ta üritab enda ümber luua õhkkonna, mis paneks teda end mugavalt, hubaselt ja kaitstult tundma. Seetõttu on teretulnud igasugune kohandatud disain. Saate seda teha maalimise abil. Seda on lihtne kanda igale pinnale, kuid ainult kangast pinglaed võivad saada professionaalseks lõuendiks, mis annab edasi kogu värvitoonide mitmekülgsuse.

Joonistust rakendatakse mis tahes värvide abil. Seda saab teha kutsutud professionaalne kunstnik otse toas või tuleb lõuend töökotta viia. Kuid paljud valdavad šabloonmaali tehnikat ja viivad oma plaanid iseseisvalt ellu. Seda kaunistusvõimalust ei saa vaevalt nimetada taskukohaseks – selleks on fotoprintimist palju lihtsam kasutada.

Selle disainimeetodi eelised on palju suuremad. Suureformaadiline printer suudab printida mis tahes pilti. Värvid on mahlased ja joonis on realistlik. Enamik pilte on tehtud läikele ja freskod on trükitud satiinile. Värvid ei karda niiskust, ei kao aja jooksul, ei pragune, kui kile vajub või kahaneb. Seetõttu saate mustrit pikka aega imetleda.

Märge! Fotoprintimise abil on filmi lihtne mis tahes pilti rakendada. Enamasti tellitakse kuumaastikke ja hõljuvate pilvede pilte. Originaalsemad kliendid printivad fotosid, perekonna vapi või eredaid lilli.

Teema üldistamine

Ühe artikli mahus on üsna keeruline kõike öelda olemasolevate pinglagede tüüpide kohta. Seal on palju nüansse, mida võiks rohkem mainida. Eraldi väärib pingutavate konstruktsioonide hooldamise teema, iga lõuendi tüübi kasulike omaduste kirjeldus, lugu kasutatavate lampide mudelitest, samuti Euroopa, Hiina ja kodumaiste lõuendite kvaliteedi analüüs. arutelu. Selle kõige kohta leiate teavet meie saidi teistest artiklitest.