Pinglaed: valiku reeglid

Kui otsustate paigaldada pinglagi ühes toas või oma maja kõikides tubades, siis kõige raskemaks jääb otsustada tulevase lae materjalide ja välimuse üle. M-Tectumilt lagede tellimisel kasutate professionaalset tuge mitte ainult paigaldamisel, vaid ka lõuendite valimisel ja keerukate lagede kujundamisel. Me aitame teil otsustada tekstuuri ja värvi üle, valida tarvikuid ning nõustame ühe või teise materjali hooldamise osas.

Pinglaed erinevad lõuendite faktuuri järgi järgmiselt:

  • Siledad mattlaed on klassikaline võimalus, mida saab kasutada absoluutselt igas interjööris.
  • Läikivat pinglage kasutatakse sagedamini minimalistliku interjööri jaoks kaasaegses stiilis, näiteks kõrgtehnoloogilistes. Selle abil on võimalik ruumi visuaalselt suurendada, kuid peate mõistma, et läikivas laes peegeldub kõik ruumis olev, nimelt valgustus, mõni mööbel ja muud esemed.
  • Satiinlagi on kuldne keskmine matt- ja läikiva lae vahel. Seda on kõige parem paigaldada avarates tubades.

Laed võivad olla ühe- või mitmetasandilised. Lae projekteerimisel arvestavad disainerid kõiki tellija soove, aga ka ruumi võimalusi. Mitmetasandilisi lagesid saab julgelt teha erinevate värvidega, luua tsoone ning võimalus paigaldada kohtvalgustust annab veelgi rohkem võimalusi individuaalse interjööri loomiseks.

Selleks, et mitte eksida lae lõuendi valimisel, soovitame järgmist:

  • Ei tasu säästa odavamaid materjale valides. Nende kvaliteedist sõltuvad lõuendi kasutusiga, selle välimus ja täielik ohutus.
  • Valige usaldusväärsed ettevõtted, kes pakuvad kõiki teenuseid, sealhulgas disainiprojekti loomist ja ka materjalide valikut konkreetse ruumi jaoks.
  • Ei tasu värvilahendustega üle pingutada ning keerukaid pinglae konstruktsioone välja mõelda.
  • Mõelge valgustamise läbi hoolikalt veel enne lae paigaldamist ning vajadusel leppige kokku valgustite paigaldamisest ette ära.

Ettevõte M-Tectum teostab kõik vajalikud tööd pinglagede paigaldamisel, pakkudes teile erinevaid tekstuure ja disainilahendusi teie ruumide jaoks. 1m2 pinglae  maksumuse koos paigaldamisega saate teada meie veebisaidilt või helistades väljatoodud telefoninumbrile.